Kalite ve dayanıklılık

Formula 1 takımlarının kendilerine özel üretim bölümleri bulunmaktadır. Renault tüm otomobillerini ve onlara ait motorları üretirken kalite ve dayanıklılıktan ödün vermemeyi garanti eder. Renault için otomobilin seri üretim veya Formula 1 otomobili olması arasında bir fark yoktur. Tüm otomobillerin üretiminde aynı hassasiyeti gösterir.

Formula 1 labaratuvarlarında yetişen mühendisler benzinli ve dizel tüm motorları geliştirmek üzerine tecrübe kazanarak bu kazandıkları tecrübeleri gündelik kullandığımız seri üretim otomobillerin motorlarının dayanıklılıklarının artırılması için tasarımından hesaplamalarına kadar tüm geliştirme evrelerinde kullanırlar. 

 

 

 

Formula 1'de uzman olmak mekanik çeşitliliği arttırır

Energy motorları

Energy tipi motor gamı, Renault’nun F1® teknolojisi, tecrübesi ve kabiliyetlerini ortaya koyarak ürettiği motorlardır. Bu hacimdeki motorlardan daha önce kimsenin elde edemediği kapasiteye sahiptirler.

Energy Tce 90

Energy Tce 90

Energy TCe 90 motoru Renault tarfından geliştirilen ilk üç silindirli benzinli turbo beslemeli motordur. Müşterilerine pazardaki en iyi sürüş kalitesi ile birlikte yakıt ekonomisini de bir arada sunmaktan gurur duyar.  Energy TCe 90 yakın gelecekte yerini şuan kullanılan TCe 100 adlı motorun yerini alacak, kübik hacim olarak %25 küçülmesine rağmen sürüş kalitesinden ödün vermeyecek. 

Mühendislerimiz yeni üç silindir motor mimarisinin tüm avanatajlarını kullanarak Energy TCe 90 motor ünitesinde optimum hava yakıt karışımı kullanımını sağlayarak tüm sürüş aralıklarında (2000-4000 dd) hatta üst devirli kullanımlarda da yakıt ekonomisi yapmayı başardı.

 

Energy Tce 120

Energy Tce 120

1.2 Turbo EDC 120 Bg motor güç ile düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor (5.4lt/100km* ve 125g/km CO2*). Diri , canlı, tepkisel olan bu motor aynı zamanda güçlü ve sessiz. 120 Beygir gücü 2000 devir/dakikada 190 Nm tork sağlıyor. Daha fazla sürüş keyfi için, bu motor 6 ileri çift kavramalı vites kutusu ile buluşturuldu.

 

*Yürürlükteki mevzuata göre yakıt tüketimleri ve emisyonlar./ Tüm tüketimler karma parkur tüketimleridir.  Energy dCi 130

Energy dCi 130

Energy dCi 130 motorları Renault'nun Formula 1 tecrübelerini ortaya koyduğu yüksek teknolojiye sahip ürünüdür. Bu 1.6-litre motor kategorisinde en yüksek performansı üreten dizel motordur. Bu motor öncüsü olan 1.9 dCi 130 motorun temeli üzerine inşa edilerek benzer performans değerlerini almayı hedeflemiştir. Bu 1.6-litre hacmindeki güç ünitesi 130 Hp (96 kw) maksimum güç ve geniş bir devir aralığında 320 Nm. gibi zengin bir tork üretmektedir.  

 

 

Energy dCi 110

Energy dCi 110

Renault'nun orta seviyedeki motoru 1.5 dCi, üç markada birden kullandığı mükemmel teknolojik üründür. 1.5 dCi motorun gelişiminde Energy 130 'da da kullanılan teknolojiden yararlanılarak, yeni turbo şarjör mimarisi, düşük sürtünme ve konik enjeksiyon teknolojisi kullanılmıştır. Daha hassas püskürtme modeliyle yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları üzerinde olumlu etkisi vardır.